Badanie USG w naszej pracowni:

Tarnów, ul. PCK 26 • Tel. 14 627 02 991. USG wykonywane najwyższej klasy aparatem firmy SIEMENS ACUSON CV 70

Badanie pozwalające na wykrycie różnych anomalii wrodzonych i nabytych w takich narządach jak: wątroba, nerki, śledziona, trzustka, pęcherz moczowy, gruczoł krokowy, węzły chłonne, tarczyca, sutki, jądra, jajniki, macica, stawy. Pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób przebiegających w sposób bezobjawowy m. in. nowotworów.

2. Badanie przepływów w tętnicach

Jest badaniem, które w sposób obrazowy pozwala na ocenę zmian miażdżycowych w naczyniach tętniczych w postaci dużych blaszek miażdżycowych lub zmian wczesnych jak pogrubienie śródbłonka naczyniowego. Dzięki tej metodzie można monitorować proces miażdżycowy, jego zaawansowanie, progresję lub zahamowanie w następstwie skutecznego leczenia. W profilaktyce miażdżycy należy więc uwzględnić oprócz badania poziomu cholesterolu także badania przepływów w tętnicach zwłaszcza szyjnych, kręgowych, nerkowych oraz kończyn dolnych. Jest to bezbolesna metoda obrazowa o bardzo dużym stopniu czułości, łatwo powtarzalna.

3. Badanie przepływów w żyłach

Pozwala na wykrycie anomalii w układzie żył powierzchownych, głębokich oraz żyłach łączących oba układy. Dzięki tej metodzie można stwierdzić obecność zmian zakrzepowych w układzie żylnym, ocenić ich stan zagrożenia unikając dzięki temu niekiedy ciężkich powikłań zagrażających życiu jak zator tętnicy płucnej a także monitorować leczenie tychże zmian po zastosowaniu leczenia przeciwzakrzepowego. Jest metoda bezbolesną, powtarzalną o wysokim stopniu czułości.

4. Echo serca (Badanie echokardiograficzne, USG serca)

Polega na oglądaniu serca aparatem USG wzbogaconym o możliwość pomiaru przepływu krwi przez serce. Echo serca jest wykonywane w celu oceny budowy i pracy zastawek serca naturalnych lub sztucznych, pomiaru wielkości i pracy komór serca, grubości jego ścian oraz diagnostyki wad serca. To badanie pozwala również zdiagnozować obecność płynu w worku osierdziowym (worku otaczającym serce) lub skrzeplin w jamach serca. Wskazane zwłaszcza u chorych z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia, kardiomiopatią, zapaleniem mięśnia sercowego, wsierdzia lub osierdzia, zaburzeniami rytmu, po zawale serca.

 

 

dr n. med. Mariusz Kret

 

 Umów się na wizytę

Termin wizyty będzie ważny po potwierdzeniu telefonicznym!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest VIVAMED bis Tarnowskie Centrum Specjalistyczne, ul. PCK 26, 33-100 Tarnów, NIP: 8731149301.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu wysyłania informacji handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem jest VIVAMED bis Tarnowskie Centrum Specjalistyczne, ul. PCK 26, 33-100 Tarnów, NIP: 8731149301.

* - pola oznaczone gwiazdką sa wymagane.